SCR چیست؟

ما می‌توانیم آنها را در هر وسیله‌ای مانند تلویزیون، تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ‌ها، ماشین‌حساب‌ها، و گوشی‌های دیگر پیدا کنیم. همان‌طور که آنها سازگار و همه‌جانبه هستند، این بدان معنی نیست که آنها می‌توانند انجام دهند، ما می‌توانیم آنها را به‌عنوان دستگاه تقویت و تعویض استفاده کنیم آنها نمی‌توانند جریان بیشتری را اداره کنند، همچنین یک ترانزیستور یک جریان سوئیچینگ مداوم نیاز دارد. بنابراین، برای همه این مسائل و برای غلبه بر این مشکلات، از تریستورها استفاده می‌کنیم.

به‌طور کلی، SCR و تریستور از یکدیگر استفاده می‌شود اما SCR یک نوع تریستور است. تریستور شامل انواع مختلفی از سوئیچ‌ها است، بعضی از آنها عبارتند از (SCR) کنترل سیلیکون رکتیفایر(GTO) دروازه خاموش کردن(IGBT) ترانزیستور دو قطبی با کنترل عایق و غیره. اما SCR وسیع‌ترین دستگاه استفاده می‌شود، بنابراین کلمه تریستور تبدیل‌شده است مترادف با SCR به‌سادگی SCR یک نوع تریستور است.

SCR یا تریستور یک دستگاه سوئیچینگ نیمه‌هادی چهار لایه‌ای، سه اتصال است. آن دارای سه آندز، کاتد و دروازه است. تریستور همچنین یک دستگاه دو طرفه مانند یک دیود است که به این معنی است که جریان را فقط در یک جهت جریان می‌دهد. این شامل سه اتصال PN در سری به‌عنوان آن از چهار لایه است. ترمینال دروازه برای هدایت SCR با ارائه ولتاژ کوچک به این ترمینال مورداستفاده قرار گرفت که ما نیز به نام راه‌انداز راه‌اندازی برای روشن کردن SCR