باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس

باتری یو پی اس چیست ؟

در این موضوع قصد داریم به معرفی باتری یو پی اس و عملکرد آن بپردازیم
در مواقعی که توانایی یک باتری ups در سیستم از یک سطح مشخصی کاهش پیدا می کند ، تغدیه کننده برق بدون وقف وقت سیگنالی برای ضعیف بودن باتری ups را به سیستم ارسال می کند.

این سیگنال ها موجب می شود که اگر یکی از دو حالت زیر صورت گرفته بود ، باتری ups به حالت خاموشی shutdown کنترل شده برای جلوگیری از اتلاف انرژی را انجام دهد.

حالت اول : هنگامی که ارتباط چهار سیم بین محصول System i® و منبع تغذیه برق ، حالت بدون وقفه را در باتری یو پی اس برگزیده باشید.
حالت دوم : حالت سیگنال نقص کردن عملکرد (utility fail) را در باتری ups به کار انداخته باشید.

در این مواقع حالت خاموشی (Shutdown) کنترل شده بدون معطلی برقرار می شود . اگر سیستم بر روی حالت توان کمکی یا (utility power) اقدام کند و منبع تغذیه برق بی وقفه سیگنال باتری یو پی اس ضعیف را ارسال کند ، سیستم روشن می ماند و پیام CPI0964 را میفرستد ، اما در این شرایط اگر توان کمکی (utility power) از دست برود ، سیستم فورا اقدام به شروع مکانیزم خاموشی (Shutdown) کنترل شده می کند.

باتری یو پی اس

فاصله زمانی پیش فرض و تعیین شده توسط کارخانه های تولید باتری یو پی اس ، برای اینکه منبع تغذیه کننده برق سیگنال ضعیف بودن باتری را هشدار دهد و تا زمان به اجرا در امدن حالت Shutdown دو دقیقه است .

البته برخی مدل های باتری یو پی اس تنظیماتی دارند که می توانید این زمان بندی را تغییر دهید و مناسب با نیاز خودتان این زمان بندی را انجام دهید . تصور نکنید که میزان زمان مشخص شده توسط کارخانه برای شما کافی است ، شما باید میزان زمانی که میخواهید حالت خاموشی (Shutdown) کنترل شده برقرار شود را محاسبه کرده و بر مبنای آن زمانبندی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *